SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Ses Yalıtımı

 

 

Ses; canlı ve cansız her türlü varlıktan oluşan ve havada yayılarak çoğalan bir kavramdır. Bu nedenle istesek de istemesek de evimizde ses oluşacak ve dikkat etmediğimizde bu ses ve sesler rahatsızlık verecek düzeye kadar ulaşacaktır. Bu seslerin oluşmasını önlemek için ev içi ses yalıtımı yapılmalı, tavan izolasyonu ve duvar ses yalıtımı ile izolasyon çalışmaları desteklenmelidir. Ses yalıtım malzemeleri olan kauçuk, yumurta süngeri, ahşap, sert püropan, polipropilen duvarlar, taş yünü, cam yünü gibi malzemeler özellikle duvar, tavan ve zeminde uygulanmalıdır.

Duvar ses yalıtımı yaparken yumurta süngeri olarak bilinen ve polipropilen ile kauçuk karışımından oluşan, yumurta yuvaları ile sesi boşlukta absorbe ederek yayılmasını önleyen izolasyon malzemelerini ister sıva altı ister sıva üstü olarak kullanabilirsiniz. Estetik ve modern görünüme sahip olması ve farklı renklerde üretilebilmesi nedeniyle duvar ses yalıtımı işlemlerinden bu malzemeyi kullanabilirsiniz.  Evinizde yapmak istediğiniz ses izolasyonları için iç cephe ve dış cephe ses izolasyon uygulamaları olarak ikiye ayrılır. Dış cephe ses izolasyon tekniği, sert propan ve sertleştirilmiş kauçuk malzemelerin tabakalar halinde evinizin dış cephesine uygulanması tekniğidir. Tabakalar halinde üretildiği için dış cephe uygulaması kolay olan bu izolasyon yöntemi dış ortam seslerinin yüzde altmışını iç ortama iletmemektedir. 

Evinizde yapacağınız ses izolasyonu için tercih edeceğiniz bir çok izolasyon yöntemi ve seçebileceğiniz çok sayıda izolasyon malzemesi vardır. Bu nedenle evinizde yapacağınız dekorasyon ile uyumlu olacak malzemeler seçilmesi, evinizi daraltması bakımından izolasyon tekniklerine karar verilmesi, dış cephe kaplaması ile yapılacak izolasyonun dış cephe dekorasyonu gibi görünmesi için ciddi bir araştırma yapmalısınız. Ekonomik olması ve zarif olmasını istediğiniz dekorasyonlar için doğru malzemeleri kullanmak azami ve hayati öneme sahiptir. Yukarıda kullamış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

Tümü
Epoksi Boya
TOP