SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Minimalist Yemek Alanları

 

 

Modern yapılı daire ve evlerde açık kat planlarının ortaya çıkmasıyla birlikte geleneksel yemek odası dekorasyonları da artık geçmişte kaldı. Artık çoğu evde yemek yemek için ayrı bir oda bulunmuyor ve çoğu zaman yemek alanları, oturma odası ya da mutfak ile birleştirilerek çok daha pratik ve sosyal alanlar olarak planlanıyor. Bunun için de yemek odası dekorasyonları için minimalist tarz her zaman iyi bir fikirdir.

Minimalist tarzda bir dekorasyon oluşturmak için dikkat edilmek gereken en önemli şey tabi ki renk tercihleri olacaktır. Minimalizm, herhangi bir mekanı süslemek için gösterişli aksesuar ve mobilyaların değil, ilgi çekici dokuların, net ve temiz çizgilerin kullanıldığı bir dekorasyon anlayışıdır. Minimal tarzlı yaşam alanlarında elbette küçük dokunuşlar halinde canlı ve sıcak renkler de kullanılabilir ama odaya hakim olan rengin kesinlikle nötr renklerden biri olması gerekir. 

Minimalizm bomboş bir alan demek değil, aksine mobilyaların yanına eşlik edecek aksesuar ve detayların da minimalist tarza uygun olacak şekilde özenle seçilmiş olması anlamına geliyor. Minimalist yemek odaları ile ilgili bir diğer yanılgı da küçük ya da az kişilik yemek masaları ile minimal bir alan oluşturulabileceği düşüncesidir. Minimalist tarzın yaşam alanındaki nüfus sayısı ile bir ilgisi olmadığını belirtelim. Netboya ailesinden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.Lütfen çekinmeden bizi 0532 421 76 67 dekorasyon danışmanlık hattımızdan arayınız. Yukarıda kullanmış olduğumuz fotoğraf temsilidir, bize ait değildir.

 

 

Tümü
Epoksi Boya
TOP