SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Parke ve Renkleri

Yaşadığımız alanların kimlik kazanmasının yanında etkileyici bir görünüme kavuşmasını sağlayan dekorasyon unsurlarından biri de döşeme malzemesi olan parkelerdir. Ahşap malzemeler olması ve yaşayan bir malzeme olması nedeniyle evinize doğallık kazandırır. Farklı renkler de olması, dokusu ve ölçüleri ile dekorasyona karakteristik kazandıran parkeler uzun ömürlü olmaları ile de ekonomik açıdan size avantaj sağlıyor.

Geçmişte en kullanışlı parke rengi olarak ahşap tonları tercih edilirken günümüzde en çok tercih edilen ahşap rengi ise açık renk parke renkleri arasında yer alan beyaz tonlarıdır.Günümüzde ofis ve çalışma alanlarında kullanılmaya devam eden ahşap tonları ve sarı tonlar evlerde yerini açık renklere bırakmıştır.

Parke seçerken dikkat etmeniz gereken faktörler arasında parke renkleri dışında parke kalitesi de yer alır.  31 – 32 – 33 sınıf parkeler ideal kalitede parkelerdir. Renk seçiminde etkili olan faktör ise parke tercih eden kişinin yaşam tarzına ve dekorasyon ile ilgili tercihlerine bağlıdır. Sofistike bir tasarım veya dekorasyon yapacaksanız ahşap rengi ve ahşap tonlarını tercih etmeli,doğal ve sıcak bir oda dekorasyonu yapacak ve zemin döşemesinin dekorasyon içinde etkili olmasını istiyorsanız koyu renkler tercih etmelisiniz. Netboya ailesinden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.Lütfen çekinmeden bizi 0532 421 76 67 dekorasyon danışmanlık hattımızdan arayınız.

 

 

Tümü
Epoksi Boya
TOP