SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Zemin Kaplama

 Zeminler evin inşası sırasında yapılan  imalatlar oldukları için genel dekorasyon içinde pek fazla önemsenmezler. Zemin dekorasyonları her ne kadar önemsenmeseler de aslında eve zarafet kazandıran temel etkenlerden biridir ve ev içinde bütünün bir parçası olduğu için özen gösterilmesi gereken bir detaydır.

Zeminler için iki ayrı kaplama metodu kullanılmaktadır. Bunlardan birincisi mermer, granit, karo, fayans, seramik gibi inşaat malzemesi özelliğine sahip malzemeler ile evin inşası sırasında yapılan kaplama işlemi diğeri ise evin inşaatı bittikten sonra dekoratif amaçlar için yapılan kaplama sistemidir.  Örneğin; granitin zemine uygulanması diğer malzemelere göre daha zorlu bir işlemdir. Bütünün büyük parçaları halinde üretilen graniti birleştirirken kırılmamasına ve parçalar arasında boşluk kalmamasına özen göstermeli, alt yüzeye yapıştırıcı sürmeden önce ısı ve su yalıtım özelliğine sahip olan membranlar sermelisiniz. 

 Bazı zemin kaplam malzemeleri için özel üretilmiş sızdırmazlık sağlayan kimyasal yapıştırıcılar kullanıldığı gibi bazı zemin kaplama malzemeleri için sadece basit birleştirme çivileri kullanılmaktadır. Parke tercih etmek hem ekonomik bir tercih olacaktır hem de kaplama işlemi kısa süre de biteceğinden size süre kazandıracak bir işlemdir. Bu nedenle küçük alanlar için parke tercih edilerek küçük zeminlerde estetik ve göz alıcı bir kaplama işlemi hayata geçirilebilir.Eğer zeminde parke kullanacaksanız parke tırnaklarına dikkat etmeli, tırnakların birbirine tam geçmiş olmasını sağlamalısınız. Aksi durumda bir süre sonra tırnaklar genleşerek birbirlerinden çıkıyor ve zeminde bozulmalara neden olabiliyor.  Netboy'a ailesinden ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.Lütfen çekinmeden bizi 0532 421 76 67 dekorasyon danışmanlık hattımızdan arayınız.

 

 

Tümü
Epoksi Boya
TOP