SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Dekorasyon

 

 

Yatağınızı odanın merkezi ya da duvar hizasına ortalamayı hiç düşündünüz mü? Fonksiyonellik katması bakımından bir stil yakalamanın yanı sıra, konfor sağlayan unsurlar yakalayabilirsiniz. Yatak karyolasının etrafını boş bırakmanın avantajlarından biri çok fonksiyonlu bir karyola modeli tasarlayabilmektir. Yatak altı depolamadan yatak başlığı dahil olmak üzere çekmeceler eklemek ve bu bölmelerin kullanışlılığı için gerekli mesafeyi bırakmak gerekecektir.

 

 

Mutfak zeminleri evlerimizde trafiği en yüksek olan ve aktif olarak en çok kullanılan yüzeylerdendir. Yemek yaparken yaşanan dökülmeler, damlamalar, ısı ile temas, düşen mutfak eşyaları ve beyaz eşyaların ağırlığı ile hem temizliği hem de bakımı en zor olan zeminlerin başında da mutfak zeminleri geliyor. Mutfaklar söz konusu olduğunda her malzeme zemin için uygun değildir ve bazı yer döşeme türleri diğerlerine göre daha az bakımla daha uzun süre dayanır. Mutfak zeminlerinde stil, işlev ve konforu dengelemek, doğru seçimi yapmanın anahtarıdır.

 

 

Televizyon üniteleri genellikle televizyon sehpasından ve dolaptan oluşur. Televizyon sehpaları bazen tek parça olarak kullanıldığı gibi bazen dolabıyla beraber kullanılır. Ancak her evde bulunan tek parça televizyon üniteleri sıkıcı hale gelmeye başladığından televizyon sehpaları da iç dekorasyonda kendine yer bulmaya devam ediyor. Televizyon sehpaları çoğunlukla oturma odasında baş köşede bulunurlar. Böyle olması televizyonun herkesin görüş alanına girmesi için gereklidir. Salonun baş köşesinde konuşlanan televizyon sehpası bu özelliğinden dolayı yalnızca fonksiyonel değil, estetik de olmak zorundadır. Zira salon dekorasyonun önemli bir ayağını kapsar. 

 

 

Bir banyoyu dönüştürmenin en hızlı yolu, duvarlarının görünümünü değiştirmektir. Boya ile banyo tavan ve duvarlarını en ucuz ve kolay şekilde değiştirebilirsiniz. Banyo duvarına boya uygulamaya karar verdikten sonra bir renk seçmenin yanı sıra mat  boyalardan parlaklığa kadar bir boya tipi üzerinde durmanız gerekir. Parlak boyalar banyolarda en iyi sonucu verir, çünkü suyu uzaklaştırır ve kolayca temizlenmesini sağlar. Ancak parlak boyaların düz ve pürüzsüz bir yüzeye uygulanması gerekir. Küçük bir banyonuz varsa alanı düzenli ve sakin tutmak istiyorsanız eğer tüm eşyalar için yer bulmaya çalışırken bunalabilirsiniz. Ancak çözüm çok kolay. Duvar rafı ile dağınıklığın üstesinden gelebilirsiniz. Küçük banyoları daha güzel ve düzenli hale getiren duvar raflarını banyonun her köşesinde kullanmak mümkün. Hatta duşakabin içerisinde bile.

Tümü
Epoksi Boya
TOP