SİZİN İÇİN EN İYİ ÇÖZÜMLERİ BULMAMIZI İSTER MİSİNİZ ?

Dekorasyon

 

 

Zemin döşemesi olarak tercih ettiğimiz parkeler bakımı yapıldığında ve düzenli olarak temizlendiğinde uzun yıllar ışıl ışıl kalan ve evinize zarafet kazandıran dekorasyon unsurları olur. Ancak bakım yapılmadığında ve düzenli olarak temizlenmediğinde ahşap parkeler zamanla görselliğini kaybedecek, çürüyecek ve kötü bir zemin oluşmasına neden olacaktır. Evinizde yer alan parkelerin korumanın, temiz tutmanın, dekoratif görünümlerinin korunmasının pek çok yolu vardır. 

 

 

Perdelerin renkleri, dokuları, desenleri ve kumaşlarının türü odanın genel ambiyansını değiştirir ve doğru tercihlerle odayı daha da güzelleştirir. Bununla birlikte, kornişler söz konusu olduğunda insanlar genellikle korniş modeli üzerinde pek durmadan seçim yaparlar. Ancak, aslında perdeleri taşıyan kornişler yalnızca işlevsel bir eşya değil aynı zamanda dekorasyonun son rötuşları olarak nitelendirilebilecek estetik birer aksesuarlardır.  Perdeler için korniş modeli seçimi hem perdeleri taşıyan, koruyan, açılıp kapatma kolaylığını sağlayan oldukça hayati bir işlevi üstlenir, hem de odaya estetik katkıda bulunur ama dekorasyonlar tasarlanırken çok da önem verilmeyen kornişlerin işlevi bu kadarla da sınırlı değil. Korniş modelleri odanın büyüklüğünü de etkiler. Doğru uzunlukta, renkte ve modelde seçilmiş bir korniş tavanı görsel olarak kaldırır, dar duvarları daha geniş gösterir, hacmi küçük odaları daha derin ve ferah kılar.

 

 

Mobilya ve dekorasyon dünyasının en önemli unsurlarından olan zemin kaplamaları da bu yeni nesil malzemelerden payına düşeni alıyorlar. Görünümleri ile şık ev halılarından pek farklı olmayan, ancak sıradan halılarla kıyaslanmayacak üstün bir dayanıklılığa ve daha pek çok önemli niteliğe sahip olan bitümen tabanlı karo halılar, özellikle ticari mekânlarda çok önemli bir zemin kaplama seçeneği olarak öne çıkıyor. 

 

 

Bir yaşam alanının kusursuz bir estetik akışa sahip olması için yalnızca mobilya ve aksesuarlarla ortaya çıkarılan dekorasyonun değil, aynı zamanda zemin döşemeleri, tavan ve duvarlar, pencereler ve tabii ki kapılar gibi iç mimari unsurların da genel dekorasyon tarzına uyumlu olması gerekir. Son yıllarda tasarımda yeni estetik anlayışlar ve üretim teknolojileri geliştikçe oda kapılarının dekoratif özellikleri de giderek artmaya başladı. Amerikan kapılar, çift kanatlı Fransız modeller, geleneksel motifli kapı stilleri, masif ahşaptan üretilen rustik ve country modeller ve çelik iskeletli endüstriyel kapı modelleri üreten kapı üreticileri, her dekorasyon tarzına uygun tasarımlar ortaya koyuyorlar. Ancak kapı modelleri dışında dekoratif görünümü etkileyen bir başka unsur da elbette renkler. 

Tümü
Epoksi Boya
TOP