Dekoratif Boya
Devamı +

Dekoratif Boya

Dekoratif boya uygulama,italyan boya hizmeti

Epoksi Boya
Devamı +

Epoksi Boya

Epoksi boya uygulama ve epoksi ürünleri

İtalyan Boya
Devamı +

İtalyan Boya

İtalyan boya uygulamaları ve dekoratif boya

Varak Boya

Altın, gümüş veya başka madenler ki yaldız da bu katagoriye giriyor,dövülerek oluşturulan ince, parlak yaprak şeklinde ki malzemeye verdiğimiz isim varaktır.Altın varak boyama,varak süsleme işlemi özellikle kartonpiyer üzerinde oldukça başarılı neticeler vermektedir.Sarayların ihtişam kaynağı olan altın varka boya, dış cephelerdeki metalik parıltılar ile dış cepheleriniz hiç olmadıkları kadar etkileyici bir görünüm katmaktadır.

Netboya Son 5 yıldır varak boyama uygulamasını altın yerine yaldız ile tercih edildiğini görmekte ve uygulamaktadır. Orjinal altın yüksek maliyetler oluşturmaktadır.Günümüzde çok rağbet edilen bir süsleme tarzı ve sanatı olan gerçek altın varak  yaldız 22 ve 24 ayarlarda olur.

Varak Boya Neredelere Uygulanır

Uygulandığı yerde çok hoş ve göz doldurucu bir görüntü verir.Varak tekniği sadece aynalarda kullanılmayan bir uygulamadır. Her türlü yerde kullanılabilir. Sehpalarınızın köşesinden,aynalara,kartonpiyerlerden,özel levhalara akdar çok geniş bir uygulama alanı vardır. Hayal gücünüzün emrinde olan varak boya uygulandığı mekana kesinlikle farklılık getirir.Altın varak boya sadece aynalarda değil evinizin göze çarpan merkezlerinde kullanabiliriz..

Varak Boya Tarihçe

Tarihi süreçte altın varak nerde diye batığımızda; altının ceylan derisinin arasında çekiçle dövülerek ezilmesiyle meydana getirilirdiğini gözlemliyoruz.Bu dövme ve inceltme işine varakçılık ismi verildi.Günümüzde bu işlemler saf altının dev silindirler arasında ezilerek inceltilip yaprak haline getirilmesi suretiyle yapılmaktadır.

Günümüzde Varak Boya

8000 gibi yüksek adet altın varak üst üste konulduğunda  ancak 1 cm kalınlığa  ulaşır. Saf altın pahalı olduğundan günümüzde imitasyonu yapılmakta veya yaldız boya tercih edilmekte ve varak boya uygulanmaktadır. Yaprak şeklinde olana Yaprak varak, Sıvı şeklinde olana sıvı vara,boya şeklinde olanada  yaldız varak ismini alır.Ancak fiyatdan ötürü aynı sonuçları alabildiğimiz yaldız boya her kesimden daha çok tercih edilmektedir.Ve yaklaşık olarak altın malzeme kadar etkili sonuçlar vermektedir.

Varak Boya Fiyatları

Altın varak boya ürünün görünümü, parlaklığı ve rengi alt zeminde kullanılan malzeme cinsi ve rengine göre farklılık göstermektedir.Ekimbizin özel tasarımları web sitemiz üzerinden beğeninize sunmuştur. Galeriden beğendiğiniz tarzı bize söylediğinizde size vark boya fiyatları verebiliriz. Alçı ve stropiyer zeminlerde yapılan uygulamalrı,farklı bir şey arayanlara mutlaka tavsiye ediyoruz.

Varak Boya Örnekleri

Sizin için yaptığımız çeşitli varak boya,varak süsleme çalışmalarından bazılarını hazırladık.Daha fazla bilgi için lütfen ücretsiz danışmanlık alınız.

  • Click to enlarge image p19511qnc11inkkqaggf6i89dh4.jpg
  • Click to enlarge image p19511qnc11n6g60ht62al1lql5.jpg
  • Click to enlarge image p19511qnc11ptq1gjo1mhl1l3v1bcj6.jpg
  • Click to enlarge image p19511qnc21dairbk1jnvk9kiqm9.jpg
  •  
View the embedded image gallery online at:
http://netboya.com/varak-boya.html#sigProGalleria261b53c5e2

Varak Boya İşlemler

Varak kaplanacak obje üstüne varak miksiyonu ince bir kat sürülür.  Sürerken boşluklar oluşmamasına dikkat edilmelidir.  Bir müddet kuruması beklenir.  Seramik üstünde miksiyon daha çabuk kurur.  Elimizle kontrol ederek hafif yapışkan hissediyorsak yapıştırma işlemine başlayabiliriz.Varakları yapıştırıken olası olduğunca tek parça ve düzgün olarak yapıştırmalıyız.  Miksiyonun iyi sürülmediği yüzeylere varak düzgün yapışmaz. Bu taktirde yalnızca o bölgelere tekrar miksiyon sürüp, bir miktar kurumasını bekledikten sonra tekrardan yapıştırmak gerekmektedir.Yapıştırma işleminden sonra yumuşak bir bezle hafifçe bastırarak varağın iyice yapışmasını sağlamalıyız.
Varak parlaktır.  Bu parlaklığı biraz azaltmak veya eski görüntü vermek için zift kullanabiliriz.  Bunun için zift biraz tinerle açılmalıdır.  Karışım akıcı ve siyah olmalıdır.
Zift varağa zarar verebilir.  Dolayısıyla işlem çabuk bitirilmelidir. Ufak bir parça penye bez oval yapılır. Tiner ile açılmış zifte batırılır. Varak üstüne hafifçe bastırılarak sürülür.Şayet zift bulunamazsa, biraz kırmızı ve siyah (veya kahverengi) yağlıboya bez üstüne alınarak zift için anlatıldığı biçimde sürülebilir.
Su bazlı olmayan vernik ile vernikleme yapılmalıdır.

Lütfen ekibimizden varak boya uygulama fiyatı talep ediniz; +90 532 304 55 28

Altın Varaklı Dekoratif Aynalar

"Altın varaklı dekoratif aynalar ayna dekorasyon fikirleri en güzel salon aynaları varaklı ayna modelleri 2015 ayna örnekleri görselleri…Şâşalı dekorasyon tarzlarından, aksesuarlardan, oymaklı, işlemeli ve tabii ki altın gümüş varaklı objelerden hoşlanan binbirdekor.com takipçilerinin bayılacağını düşündüğüm ayna modelleri ile karşınızdayım.

Avangard tarzlarda dekorasyon uygulamalarının en özel aksesuarlarından olan bu aynalar ayrıca yeni tasarımları ile bilindik varaklı ayna modellerinden bambaşka bir hal alıyor. Düşünsenize, daha evin girişinde, antrede, konuklarınızı böyle bir ayna karşılıyor. Güzelliği ile göz kamaştırırken, gelip geçen komşularınızı kıskançlıktan çatlatıyor. Sözü daha fazla uzatmayalım işte en iyi varak ayna modelleri."

Altın Varak Uygulama Teknikleri

Altın varak boya  uygulama konusunda yapılması gereken belli başlı işlemler ve teknikler bulunmaktadır.Altın şeritin ince tirşe ( parşömen ) ler ve sığırın kör bağırsağından elde edilen zarlar arasında dövülerek seffaf yapraklar haline getirilmesine altın varak denir. Altın varakta 1 defter 25 yapraktan oluşmaktadır.
Altınlar bu yapraklar içerisine yerleştirilmiştir. Çok hafif olduğundan her hangi bir darbe veya ruzgarda altınlar dağılabilir.

Varak Boya bakımı

 

Varak boya uygulamalrı altın ve gümüş ile yapıldığında daha fazla değer taşır.Düzenli bakımları yapılmadığında istenilen görüntüyü vermezler.Antika malzemeleriniz özellikle varaklı olanlarının en büyük düşmanı güneş,nem ve rutubettir. Güneş ışıkları rengini soldurur nem ve rutubet malzemenizin çürümesine neden olur. Aşırı ısı mobilyanızın çatlamasına neden olacağından soba kalorifer peteklerinin yanında bulundurmaktan kaçının. Ahşap malzemenizin en büyük düşmanlarından biriside güve  gibi kurtçuklardır. Mobilyalarınızda kullanılan ahşap kısım eğer kurtluysa üzerinde zamanla  minik delikler oluşur ve toz haline gelerek dökülmeler başlar. Bu tarz tehditler için piyasada  özel antika mobilya ilacı ve cilası bulunmaktadır.

Varak Boya Nedir

Varak boya bir çeşit süsleme uygulamasıdır. Bir bütün olarak tüm mekanın boyanması yerine özellikle altın ve gümüş ve bazende yaldızlarıtercih edilerek mekanın bir bölümüne uygulanan işleme varak boya denir.Firmamız varak boya uygulama hizmeti vermektedir. Konu içerisinde hem varak boya örnekleri hem referanslarımızdan bazılarını sizler için hazırladık. Danışmanlık hizmetimiz ücretsizdir.

Varak Boya Nerelerde Kullanılır

Varak süsleme daha modern adı ile varak boyamın çeşitleri her geçen gür artarken uygulama alanalrı da genişlemektedir.Varak boyayı saraylarda, köşkler de, kasırlarda, villalar da, camilerler de, kiliseler de, havra, evlerin göze ilk görünen yerlerind etercih edebilrisiniz. Ayrıca,altın ve gümüş varaklı malzemelerinizin bir numaralı düşmanı güve, toz ve kirdir. Rutin olarak antika özellik taşıyan malzemelerinizin temizliğini yapmalısınız. Malzemelerinizi temizlemekte klorlu bileşiklerden, çamaşır sularından ve diğer kimyasallardan uzak durun. Antika mobilyaların korunması, diğer mobilyalara göre daha fazla titizlik istemektedir.

Duvar Kağıdı
Devamı +

Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı Kaplama ve Uygulamaları

Cam Tekstil
Devamı +

Cam Tekstil

Cam Tekstili Kaplamalar ve Uygulamaları

Stropiyer
Devamı +

Stropiyer

Stropiyer Tavan ve Duvar Uygulamaları

TOP