Dekoratif Boya
Devamı +

Dekoratif Boya

Dekoratif boya uygulama,italyan boya hizmeti

Epoksi Boya
Devamı +

Epoksi Boya

Epoksi boya uygulama ve epoksi ürünleri

İtalyan Boya
Devamı +

İtalyan Boya

İtalyan boya uygulamaları ve dekoratif boya

Saten Boya Üzerinde Temizlik

Saten boyalar evlerde her geçen gün daha çok tercih edilmeye başlayan şık dekoratif boyalardır. Her geçen gün artan kullanımı akıllara saten boyanın nasıl pak tutulması ve ne şekilde temizlenmesi gerektiği hakkında soruları getirmektedir.

Saten boyalar şık görünümlerinin yanı sıra kullanış bakımından da oldukca elverişlidirler. Gerek temiz ve canlı duruşu gerek silinişi olsun saten boyalar plastik boyalar veya duvar kağıtlarına bakılırsa oldukca kullanışlıdırlar. Sadece saten boyaların temizliğinde bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Çünkü yanlış silinecek yada temizlenecek olan saten boyalar vakit içerisinde duvarların solmasına, mat ve kötü bir görünüme neden olabilecektir. Bu yüzden saten duvarların nasıl temizlendiğine ilişkin püf noktaların bilinmesi gerekmektedir.

  • Click to enlarge image saten1.jpg
  • Click to enlarge image saten2.jpg
  • Click to enlarge image saten3.jpg
  • Click to enlarge image saten4.jpg
  •  
Saten boyaya haiz duvarların temizliğinde en duyarlı nokta su kullanımıdır. Saten duvarın silinmesi ardından ıslak veya fazla nemli kalması duvarın şişmesine ve saten boyanın git gide kabarmasına niçin olacaktır. Bu da pek doğal bir sonraki adımda boyanın çatlamasına ve dökülmesine sebebiyet verecektir. Bundan dolayı saten boyaların temizliğinde duvar nemlendirilse bile derhal arkasından kuru bir bez yardımıyla tamamen kurulanması gerekmektedir. Derinlemesine temizlik ve canlı bir manzara için saten duvarların temizliğinde deterjan kullanımı önerilir. Temizlenecek suya birkaç damla deterjan katılarak karıştırılır. Ardından pak bir bez yardımıyla duvarlar dairesel yavaş hareketler ile yıkanarak temizlenir. Son olarak kurulama işlemi yeniden unutulmamalıdır. Yapılmaması gereken bir saten duvar temizleme yöntemi ise yağ çözücü veya çfakatşır suyu özlü temizlik malzemelerinin kullanılmasıdır. Bunlar ağır asit ihtiva eder ve temas ettikleri dokuya yakıcı bir etki oluştururlar. Bu da saten boyadan oluşan kırılgan duvarlara zarar verecektir. Bu tarz şeylerin kullanılması ile beraber duvarlarda gözle görülür şekilde rengin bozulması ve solması benzer biçimde durumlar yaşanacaktır. Ayrıca duvarda dalgalı izler de bırakabilecektir. Saten boyaların temizliği için özellikle üretilen duyarlı zemin koruyucu temizlik maddeleri bulunmaktadır. Bu maddelerin daha yoğunlukta kullanılması sağlıklı bir görünüm için daha çok tercih edilir. Dipnot: Saten boyalar leke tutmayacak şekilde yapım edilip pazarlandığı için çok sıklıkla deterjan kullanmasına gerek yoktur. Tercih olarak nemli bir bez ve pak bir duru su yeterli olacaktır.

Ücretsiz DANŞMANLIK:+90 (212) 534 75 49 - +90 (532 304 55 28)

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Duvar Kağıdı
Devamı +

Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı Kaplama ve Uygulamaları

Cam Tekstil
Devamı +

Cam Tekstil

Cam Tekstili Kaplamalar ve Uygulamaları

Stropiyer
Devamı +

Stropiyer

Stropiyer Tavan ve Duvar Uygulamaları

TOP