Cam Elyaflı Laminasyon Epoksi Sistemi

Cam Elyaflı Laminasyon Sistemi Epoksi kaplama uygulanacak zeminin mukavemetinin düşük olması, yüzeyin sürekli ıslak ve asitlere maruz olması, seramik gibi yüzeyi sırlı malzeme ile kaplı olması, yağ gibi adhezyonu önleyecek maddelerle kontamine olması durumlarında, anolar halinde döşenmiş mozaiklerin oynayarak çatlaması ihtimaline karşı ve ham petrol tanklarının korozyona uğramış bölümlerinin takviyesi için kullanılır. Elde edilen laminasyon katı, uygulanacak epoksi katının zemin ile olan bağlantısını keser.
Amino silan bağlayıcılı dokunmuş cam elyafı epoxy reçine ile zemine lamine edilir. Laminasyon katı 30-40cm aralıklarla ankrajlanır. Ankraj derinliği ve çapı yüzeyin kontaminasyon derecesine veya mukavemet değerine göre tespit edilecektir.

 

Epoksi Boya Uygulama Örnekleri

Bu işlem hem epoksinin daha iyi nüfuz etmesini sağlamakta, hem de yüzeyde bulunabilecek yabancı maddelerden (yağ gibi) kurtulmanızı sağlamakta. Tabii ki zımpara tozunu temizlemeniz gerekmekte. Tekneler için birden fazla kat yalıtım yapılması genellikle tavsiye edilenler arasında.

Oto Yıkama ve Otomobil tamir atolye zemini

Fabrika Epoksi zemin

Lokanlar için,antibakteriyel epoksi boya

Bekleme salonları

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

TOP