Bölme Duvar

 

Bölme Duvar Türkçede ki tamirat, onarım gibi sözcüklerle anlam bakımından karıştırılıyor olsa da daire içerisinde ki değişikliklerin tüm bunlarnı tanımlamaktadır. Arapça dwr kökünden gelen dāˀirat دائرة "döngü, dönüş, çember, halka, teker" sözcüğünden makbuzdır.
şayet bozuk yada kırık bir nesneyi onarıyorsanız, tamir (tamirat) yaparsınız. Bölme Duvar ise "DEĞİŞİKLİK" anlama gelir. şayet düzeni değiştiriyorsanız,

Bölme Duvar Neye fayda

Dairenin ihtiyacına göre ortak kullanım alanı içinde yaşayanların şahsi zevk ve amaçlarını kapsayacak şekilde estetik görünümün de ön plana çıkarıldığı iyileştirilmiş bir ortam kazanılmasına yarar.

Bölme Duvar Özellikleri

Daire tadilat uygulamaları bir tüm olarak ele alınarak, eğer olası ise tadilat işlemi dairenin tamamını kapsamalıdır. Topyekün tadilat yapılması olası olmayan durumlarda ise bir öncelik sırası hazırlanmalı, bakım tamir işleri zamana yayılarak öteki bölümler ile ahenkli bir halde tamamlanmalıdır. Mutfak, banyo, oturma odası, yatak odası şeklinde bölümlerin hepsinı kapsayabildiği şeklinde kişisel tercihlere bakılırsa bunlardan ancak bir tanesi yada bir kaçını kapsayacak şekilde yapılabilir.
Hali hazırda meydana getirilen yeni dairelerin özellikleri itibariyle konfor koşulları başta olmak üzere işlevsel olarak biroldukça yeniliği bünyesinde barındırdığından standart altı daire özelliği kazanmamak için gerekli görülen değişimlerin sağlanması daire tadilatının geniş yelpazede ele alınmasıdır.
3 boyutlu tasarım ile dairenizin hemen hemen tadilatına başlamadan sonlandığinde ki halini görebileceğiniz bir çalışma şeklidir. Genel de ücretsiz olarak sunulan 3d tasarım hizmeti ile İç ve dış dizaynda en ince ayrıntısına kadar hesaplamalar yapılarak A'dan Z'ye arzu ettiğiniz gibi bir yapıyı risk almadan, önceden görerek yapmış oldurabilirsiniz.

Bölme Duvar amaçları

Gerekli bakımların yapılarak efsunk tadilatlara ihtiyaç duyulmamasını sağlamak tadilatın aslolan amacıdır. Dairenin ihtiyacına nazaran yapılacak olan tadilat işleminde kopya projelerden kaçınmak özgün tadilatın olmazsa olmazıdır.

Bölme Duvar Kullanıcı Memnuniyetleri

 • Hasan Şeker:
  Son aşama kaliteli işçilikle tadilat tamamlandı. Bundan sonraki değişiklik taleplerimde de özgün çalışmalar meydana getiren şirket olarak sizinle çalışmayı düşünüyorum.
 • VEDAT pınar:
  Çok pak titiz ve detayli calisti. Sizin düşünemediginiz her detayi goz önüne aliyor. Çok memnun kaldık. Herkese öneririm.
 • Gül BülUT:
  o kadar güzel hizmet verdiler ki anlatamam. Teşekkür ediyoruz. Ellerine sıhhat. 1+1 dairenin içini baştan yarattı.

Bölme Duvar zamanı dönemi

Sanayileşmenin beraberinde getirildiği ekonomik, demografik, teknolojik ve kültürel etkenlerin sonucunda bir gereklilik olarak ortaya çıkan daire tipi konutlar, aynı efsunklükteki yapı arsasında tabakalaşması ile daha çok kişiye barınma olanağı sağlamış olduğundan önem kazandı.
Günümüzde daire, en fazlaca üretilen yapı türüdür ve bunun getirdiği bir sonuç olarak, gereklilik olarak günümüz de gelişimini sürdürmektedir.

Bölme Duvar Dayanma periyodu

Daire içerisinde kullanımı elde eden kişilerin amaçlarında oluşacak değişimler oranında şahsi tercihlere dayalı olarak bu süreç değişim göstermekle beraber en az 5 senelik bir süre zarfında kullanımı sağlanabilmektedir.

Bölme Duvar Nerelerde Kullanılır?

Dairenin tüm iç bölümlerinde tadilat işlemi yapılabilmekte olup, sıklıkla oturma odası ve yatak odası gibi bölümlerde kullanılmaktadır.

Bölme Duvar Riskleri

Dairenizde tadilatla birlikte değişimleri yaparken karşılaşabileceğiniz görülür veya görünmez birfazlaca risk unsurü bulunmaktadır. Bunlar;

Dairenin Boyanması esnasında;
Boya ve ahşap üzerinde kullanılan cilalar da uçucu naturel maddeler ihtiva eder. Solunum edildiğinde baş ağrısı, göz, burun ve boğaz hastalıklarına niçin olabilir. Boyaların içerisindeki çözücüler ve bir ekip uçucu doğal bileşikler sağlığa zararlı kimyasallar ihtiva eder. Boyalar kururken bu kimyasallar havaya karışır ve tarafımızdan solunum edilir. Bunlar akciğerler tarafınca emilip kan dolaşımına karışır. Baş ağrısı ve baş dönmesi yapabilir. Havalandırma olmayan bir odada uzun süre boya yapmış olursanız bayılmanıza bile neden olabilir. Göz, burun ve boğaz rahatsızlıkları da ortaya çıkabilir. Cilt üzerine bulaşan boya da alerjik döküntü şeklinde bir reaksiyona niçin olabilir. Ama bunu ciltten çıkarmak için kullanılan tinerin ciltte yaratabileceği hasar çok daha vahimdir, aklınızda bulunsun.

Duvardan Duvara Halı:
Duvardan duvara halılar yanmayı geciktirici madde içerebilir. Bromlu alev geciktiriciler bulundukları ortamda insanoğlu tarafınca solunabilir hatta ev tozu ile karışıp yemeklerinizin üzerine çökebilir. Yağda çözülebilir olduklarından vücuttan atılmaları zordur ve senelerce vücudumuzda kalabilir.
Ağartıcılar;
Çoğu ağartıcılar, küf ve kireç sökücüler sodyum hipoklorit isminda bir kimyasal içerir. Yüksek derecede yıpratıcıdır. Ifrazladığı zehirli gazlar; gözler, burun ve boğaz için zararlı olabilir. Ağartıcı ve amonyaklı maddeler içeren ürünleri aynı odada kullanmak çok tehlikelidir. Bu karışım boğaza ve akciğerlere hücum eden ölümcül bir gaz olan klorun açığa çıkmasına niçin olur.
Duvar Kağıdı Tutkalları:
Duvar kağıdı tutkalları küfü önlemek için mantar ilacı ihtiva eder, bu da bazı kişilerde deri problemlerini ve egzamayı tetikler. Ve cilt bir kere alerjik tepki gösterirse aynı ortama her maruz kaldığında bunu yeniden edecektir.

Bölme Duvar Sık Sorulan Sorular

 • sual:
  satın aldığım ürünün tadilatını yaptırabilir miyim?
  yanıt: aldığınız ürünün faturasını beyan ederek satıcıdan tadilat işlemlerini istek edebilirsiniz.
 • sual:
  Tadilat yapmış oldurma süresi ne kadardır?
  yanıt: sürem ürünlerinde tadilat süresi bulunmamaktadır. Dilediğiniz vakit mağazalardan tadilat yapmış oldurabilirsiniz.
 • sual:
  Tadilat fiyatları hakkında bilgi alabilir miyiz?
  yanıt:
  Tadilat sektöründe çeyrek asırlık tecrübemizle piyasa ortalamasında fiyat tekliflerimizi hazırlamaktayız. Tadilatın mevzusu ve m2 hesabına bakılırsa fiyatlarda değişiklik olmaktadır. Size en müsait fiyatı verebilmemiz için ücretsiz olarak yaptığımız yerinde keşif hizmeti vermekteyiz. Keşif hizmeti kesinlikle ücretsizdir. Mekanınızı yerinde analiz edilerek bütçeye en uygun projeler hazırlanmakta olup işinin ehli ustalar tarafınca daireniz baştan yapıtyor.

Bölme Duvar iyi mi Yapılır

AHŞAP TADİLAT:
Lake mutfak dolapları, renk alternatifleri ve estetik görünümlerinden dolayı tercih edilmektedir. Parlak ve mat lake malzemelerden üretilirler. Fiyatları laminat mutfaklara gore daha pahalı seyretmektedir. Araç-gereç boya içerdiğinden darbelerden etkilenir zira dikkatli kullanılmalıdır.
Islak bir bez ile rahatça temizlenebilir. Kullanılan lakenin kalitesi önemlidir. Kaliteli malzemede renk değişimi ve sararma olmayacaktır.

TESİSAT TADİLAT:
Başarılı bir tesisat için öncelikle detaylı bir projelendirme gereklidir. Elektrik döşemı döşemesinde temel prensip iç tesisatta kullanılan yalıtılmış iletkenlerdir. İletkenler alıcıların çekecekleri akıma bakılırsa tayin edilmelidir. Bu akımın iletken üzerinde oluşturacağı ısı dikkate alınmalıdır.
DAİRE DIŞ CEPHE TADİLAT:
Mantolama işlemine başlamadan önce uygulama yapılacak yüzey incelenmelidir. Bozuk yüzeyler tespit edilirse sıva sayeinde tamir edilmelidir. Yüzeyde bulunan boya kalıntıları temizlenmelidir. Yüzey nemden ve sudan arındırılmalıdır. Alt yapıdaki farklılıkları gidermek amacıyla, subasman profili izolasyon levhaları sabitlenmeden hemen önce yüzeyin en alt seviyesine boydan boya özel takozlar yardımıyla konumlandırılmalıdır.
YÜZEY TADİLAT:
Ahşap parke sağlıklı,uzun ömürlü,istenilen renkte cila yapılabilen naturel bir malzeme olduğundan tercih edilmektedir. Tamamen ahşaptan oluşmaktadır. Sistre edilerek bir çok kere cilalanabilir. Döşeme süresi öteki parke çeşitlerine oranla daha uzun ve zahmetlidir. Bununla birlikte öteki parke çeşitlerine gore en uzun ömürlü ve en dayanıklı parke çeşididir. Ahşap parkede zemin mutlaka şab ile düzeltilmelidir.

Bölme Duvar Video

 

Daire Tadilat Resimleri

 • Click to enlarge image Bolme.jpg
 • Click to enlarge image Salon-dekorasyon.jpg
 • Click to enlarge image alcipan6.jpg
 • Click to enlarge image alcipan7.jpg
 • Click to enlarge image alcipan_siva_4.jpg
 • Click to enlarge image alcipansasmatavan.jpg
 • Click to enlarge image alcipantavan8.jpg
 • Click to enlarge image alcipantv.jpg
 • Click to enlarge image odabolme.jpg
 • Click to enlarge image otel.JPG
 •  
View the embedded image gallery online at:
http://netboya.com/bolme-duvar.html#sigProGalleriac122c03db3

 

 

Yorum ekle

Güvenlik kodu
Yenile

Bölme Duvar
Devamı +

Bölme Duvar

Bölme duvar ve Ofis Bölme Uygulamaları

Kartonpiyer
Devamı +

Kartonpiyer

Kartonpiyer ve Stropiyer uygulamaları.

Fayans
Devamı +

Fayans

Fayans uygulamaları.fayans zemin ve duvarlar.

TOP