Dekoratif Boya
Devamı +

Dekoratif Boya

Dekoratif boya uygulama,italyan boya hizmeti

Epoksi Boya
Devamı +

Epoksi Boya

Epoksi boya uygulama ve epoksi ürünleri

İtalyan Boya
Devamı +

İtalyan Boya

İtalyan boya uygulamaları ve dekoratif boya

Alçıpan Bölme

Hafif,hızlı ve en az masraflı olandır.Alçıpan Bölme ile oluşturduğunuz bir duvarı istediğiniz zaman kolaylıkla demonte edebilir, böylece mekanınızı genişletebilir veya küçültebilirsiniz.Hızlı ve kolay montaj sayesinde işçilikten ve zamandan tasarruf edersiniz.

Alçıpan Nedir

Alçıpan, ortası alçı, iki yüzü karton kaplı, seri olarak, standart veya özel boyutlarda ve belli normlarda üretilen düzgün yüzeyli plakalardır. Alçıpan Bölme, dış duvarları bitmiş binaların içinde, yerden duvara kadar her alanda kullanılabilmektedir. Alçıpan ile asma tavan, bölme duvar, kuru sıva ve kuru yer döşemesi uygulamaları yapılmaktadır.

Neden Alçıpan Bölme

Alçıpan' ın ph değeri insan vücuduyla aynıdır; bakteri üretmez. Yangına dayanıklıdır. Tek kaplama yapılarak oluşturulan 7.5cm genişliğindeki en basit Alçıpan bölme duvar, yangına 30dk. dayanıklıdır. Alçıpan Bölme esnektir. Deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz.Alçıpan Bölme hafiftir, 1m boyaya hazır duvar tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelmektedir.Alçıpan bölme mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar, istediğiniz yalıtım değerlerini söyleyin, size en uygun Alçıpan Sistemi'ni önerelim! Alçıpan Bölme ile eviniz nefes alır. Alçıpan içerisinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında kendi bünyesine hapseder, kısacası ortamın nemini dengeler.Alçıpan Bölme Duvarlar yer kaybına yol açmaz; minimum 7.5 cm duvar kalınlığı ile düzgün bir alçıpan bölme elde edersiniz.

Oluşturduğunuz bir duvarı istediğiniz zaman kolaylıkla demonte edebilir, böylece mekanınızı genişletebilir veya küçültebilirsiniz.Hızlı ve kolay montaj sayesinde işçilikten ve zamandan tasarruf edersiniz.

Alçıpan Bölme Tarihçe

Yapı malzemesi olarak kartonlu alçı levhalar ilk kez 22 Mayıs 1894 tarihinde ABD'de Augustine Sackett'in aldığı patent ile ortaya çıkmıştır. ABD'de kısa sürede yaygınlaşan kartonlu alçı levhaların kullanımı, 20. yüzyılın başına gelindiğinde büyük miktarlara ulaşmıştır. İlk zamanlar açık kenarlı olarak yapılan üretim, günümüzdeki kapalı kenarlı biçimini 1910 yılında almıştır. Avrupa kıtasında ilk üretimi 1917 yılında İngiltere'de Wallasey, Cheshire'da başlamış, bunu 1938 yılında Letonya'nın başkenti Riga'da kurulan fabrika izlemiştir.

Kartonlu alçı levhalar, I. Dünya Savaşı yıllarında askeri barakaların yapımında yaygın olarak kullanılmıştır. II. Dünya Savaşı yıllarında savaşan ülkelerde metal kullanımına getirilen kısıtlamalar ve uygulama kolaylığı nedenleri ile daha da çok kullanılır hale gelerek ve o yıllarda kullanılan metal üzeri sıva duvarların yerini almıştır.

Alçıpan Bölme Yapı ve Kullanım Yerleri

Alçıpan bölme levha duvar uygulaması, derzler ve vida başları alçı macunu tamamlanmış halde.Alçı levha duvar uygulaması, derzler ve vida başları alçı macunu tamamlanmış halde.

Alçıpan bölme levhalar Kimyasal bileşimi CaSO4.1/2 H2O olan alçının iki dayanıklı karton levha arasına dökülerek dondurulması sureti ile üretilir. Üretilen levha kalınlıkları uygulama yerine göre 6-18 mm arasındadır. Farklı kalınlıktaki bu levhalar, 120 ya da 125 cm eninde ve isteğe göre 200 - 450 cm gibi uzunluklarda üretilirler. Alçı levhaların kısa kenarları uygulama yerine göre; küt, pahlı, yarım yuvarlak ya da pahlı yarım yuvarlak biçimde olabilir.

6 mm kalınlıktaki alçı levhalar kolay bükülebilir olmaları sayesinde dekoratif elemanların yapılmasında, 7.5 ve 9.5 mm kalınlıktakiler görece hafif olmaları nedeni ile asma tavanlarda, daha kalın olanları ise bölme duvarları yapımı ve diğer özel uygulamalarda kullanılırlar.

Islak mekanlarda kullanılan kimyasal katkılar ile suya dayanıklılığı arttırılmış, yangın dayanımı gerektiren yerlerde kullanılan yangına dayanıklı, alçı içine eklenen lifler ile fiziksel dayanımı arttırılmış olan özel tipte Alçı levha'lar da üretilmekte ve kullanılmaktadır.

Uygulama

Levha uygulaması, 5x5 - 10x10 cm gibi ölçülerde ahşap çıtalar ya da özel galvanize çelik sac profillerden oluşturulan taşıyıcı iskelet üzerine levhaların vidalanarak sabitlenmesi sureti ile yapılır. Duvar giydirme uygulamalarında özel alçı karışımı ile yapıştırılarak da Alçı levha uygulaması yapılabilir.
DeWalt firması ürünü bir vida makinesi

Uygulama zorluğu ve metale göre daha az dayanıklı olması gibi nedenler ile ahşap taşıyıcı iskeletler günümüzde nadiren kullanılmaktadır. Taşıyıcı iskelet yapımında kullanılan metal profiller ve diğer yan malzemeler kullanım yerlerine göre farklı şekil ve özelliklerde üretilirler. Duvar taşıyıcı profiller, tavan taşıyıcı profiller, esnek - yay şekli alabilen profiller bunlardan bazılarıdır.

Özel bıçaklar ile kesilerek bağlanacağı yere uygun ölçüye getirilen levhalar taşıyıcı iskelet üzerine bu amaç için yapılmış vida makinesi, vida matkabı ya da vida sıkıcı olarak adlandırılan aletler ile sıkılan vidalar yardımı ile sabitlenir. Bu aletler yardımı ile kullanılması gereken çok sayıda vida son derece çabuk bir şekilde sıkılabilir.

Taşıyıcı iskelet üzerine Alçı levhaların sabitlenmesinin ardından levhaların ek yerleri ve vida başlarının açıkta kalan kısımları, camyünü ya da polyester liflerinden yapılan derz bantı olarak adlandırılan kuvvetlendirici bantlar ile güçlendirilir. Yapıştırılan derz bantlarının üzerleri ve var ise diğer boşluklar alçı ile macunlanarak düzgün bir yüzey elde edilir. Bu işlemlerin ardından yüzey zımparalanarak tamamen pürüzsüzleştirilir ve boya, duvar kağıdı veya diğer yüzey kaplamalarına hazır hale getirilir.

Duvar Uygulama

*Tek dikmeli konstrüksiyon , tek katlı kaplama
*Tek dikmeli konstrüksiyon , çift katlı kaplama
*Tek katlı kaplama , tek dikmeli konstrüksiyon
*Tek katlı kaplama , çift dikmeli konstrüksiyon

Duvar Konumunun Belirlenmesi

Bölme duvarın yapılacağı yer çırpı ipi yardımıyla tabanda İşaretlendikten sonra, duvar çizgisi şakulle tavana taşınır.

Bölme Duvar Profillerin Hazırlanması

Profiller duvarın uzunluğuna göre  C profiller ise tavan yüksekliğinden 1 cm daha kısa kesilir. profillerin sayısı 60 cm aks aralığına göre hesaplanır. Taban ve tavana ait U profiller ile yan duvara gelen C  profillerin arka yüzlerine ses yalıtım bandı yapıştırılır.
Not: Duvar üzerine seramik, mermer ve benzeri bir kaplama malzemesi uygulanacaksa (ıslak hacimlerde) C profillerin aks aralıkları 40 cm olmalıdır.

Duvar Konstrüksiyonun kurulması.

Taban ve tavana  U  profiller, yan duvarlara ise C  profiller, dübel vida veya çivi çakma tabancası kullanılarak 60 cm aralıklarla tespit edilir. Dikme olarak kullanılacak olanC  profiller 60 cm aks aralıkları ile U  profilleri arasına yerleştirilir.
C ve  U  profiller ara akslarda birbirine tespit edilemez; çünkü ALÇIPANların montajı sırasında konumlarında küçük değişiklikler yapmak gerekebilir.

Duvar Montajı:

ALÇIPAN lar tavan yüksekliğinden 1,5 cm kısa olarak kesilir.
Montaja bir yüzden tam bir plaka ile başlanır. ALÇIPAN ın alt kenarı ile taban arasında 1 cm ,üst kenarı ile tavan arasında ise 0,5 cm boşluk kalmalıdır.

Alçıpan Bölme Duvar Vida aralıkları

C profillere yanlızca kenarı boyunca 25 mm  lik borazan vidalarla monte edilir. Vida aralıkları 25 cm den fazla olmamalıdır. Plaka ortasına gelen dikme ile bağlantı yapılmaz ; çünkü diğer yüzün ALÇIPAN ları monte edilirken bu dikmelerin konumlarında küçük değişiklikler yapmak gerekebilir.

ALÇIPANlar C  profilin yan yüzünün tam ortasında yanyana gelmeli ,birbirine hafifçe değmelidir. Birleşme yerindeki vidalar şaşırtmalı olmalıdır. ALÇIPANların dikmelere vidalanması işlemi aşağıdan yukarı doğru yapılır. Vidalar ALÇIPAN'ın kenarlarına 1 cm'den yakın olmamalıdır. Vida başları yüzeye kartonu zedelememek kaydıyla bir miktar gömülmeli, vida profilin arkasından 1 cm kadar çıkmalıdır.
Son plaka kesilmiş ise kesik kenar köşeye getirilir.
Bir yüzün montajı bittikten sora karşı yüze başlamadan önce duvar boşluğundaki tesisat işlemleri tamamlanır. Dikme olarak kullanılan C profillerde belirli aralıklarla yer alan deliklerden elektrik kabloları ve temiz su boruları yatay olarak geçirilebilir.

Alçıpan Bölme Duvar Yalıtım

Daha sonra yalıtım malzemesi profillerin arasına sıkıştırılarak yerleştirilir. Karşı yüzün montajına yarım ALÇIPAN la başlanarak iki yüzdeki derzlerin karşılıklı gelememesi sağlanır. Bu yüzde ALÇIPAN lar tüm yatay ve düşey profillere vidalanır. Artık tüm dikmelerin konumları kesinleşmiş olduğundan birinci yüze dönülerek ALÇIPAN ların orta dikmelere tespiti tamamlanır. Dış köşelerdeki vidalama işlemi, stabiliteyi sağlamak için 20 cm vira aralıkları ile tespit edilmelidir.

Bölme Duvar

 

Bölme Duvar Türkçede ki tamirat, onarım gibi sözcüklerle anlam bakımından karıştırılıyor olsa da daire içerisinde ki değişikliklerin tüm bunlarnı tanımlamaktadır. Arapça dwr kökünden gelen dāˀirat دائرة "döngü, dönüş, çember, halka, teker" sözcüğünden makbuzdır.
şayet bozuk yada kırık bir nesneyi onarıyorsanız, tamir (tamirat) yaparsınız. Bölme Duvar ise "DEĞİŞİKLİK" anlama gelir. şayet düzeni değiştiriyorsanız,

Bölme Duvar Neye fayda

Dairenin ihtiyacına göre ortak kullanım alanı içinde yaşayanların şahsi zevk ve amaçlarını kapsayacak şekilde estetik görünümün de ön plana çıkarıldığı iyileştirilmiş bir ortam kazanılmasına yarar.

Bölme Duvar Özellikleri

Daire tadilat uygulamaları bir tüm olarak ele alınarak, eğer olası ise tadilat işlemi dairenin tamamını kapsamalıdır. Topyekün tadilat yapılması olası olmayan durumlarda ise bir öncelik sırası hazırlanmalı, bakım tamir işleri zamana yayılarak öteki bölümler ile ahenkli bir halde tamamlanmalıdır. Mutfak, banyo, oturma odası, yatak odası şeklinde bölümlerin hepsinı kapsayabildiği şeklinde kişisel tercihlere bakılırsa bunlardan ancak bir tanesi yada bir kaçını kapsayacak şekilde yapılabilir.
Hali hazırda meydana getirilen yeni dairelerin özellikleri itibariyle konfor koşulları başta olmak üzere işlevsel olarak biroldukça yeniliği bünyesinde barındırdığından standart altı daire özelliği kazanmamak için gerekli görülen değişimlerin sağlanması daire tadilatının geniş yelpazede ele alınmasıdır.
3 boyutlu tasarım ile dairenizin hemen hemen tadilatına başlamadan sonlandığinde ki halini görebileceğiniz bir çalışma şeklidir. Genel de ücretsiz olarak sunulan 3d tasarım hizmeti ile İç ve dış dizaynda en ince ayrıntısına kadar hesaplamalar yapılarak A'dan Z'ye arzu ettiğiniz gibi bir yapıyı risk almadan, önceden görerek yapmış oldurabilirsiniz.

Bölme Duvar amaçları

Gerekli bakımların yapılarak efsunk tadilatlara ihtiyaç duyulmamasını sağlamak tadilatın aslolan amacıdır. Dairenin ihtiyacına nazaran yapılacak olan tadilat işleminde kopya projelerden kaçınmak özgün tadilatın olmazsa olmazıdır.

Bölme Duvar Kullanıcı Memnuniyetleri

 • Hasan Şeker:
  Son aşama kaliteli işçilikle tadilat tamamlandı. Bundan sonraki değişiklik taleplerimde de özgün çalışmalar meydana getiren şirket olarak sizinle çalışmayı düşünüyorum.
 • VEDAT pınar:
  Çok pak titiz ve detayli calisti. Sizin düşünemediginiz her detayi goz önüne aliyor. Çok memnun kaldık. Herkese öneririm.
 • Gül BülUT:
  o kadar güzel hizmet verdiler ki anlatamam. Teşekkür ediyoruz. Ellerine sıhhat. 1+1 dairenin içini baştan yarattı.

Bölme Duvar zamanı dönemi

Sanayileşmenin beraberinde getirildiği ekonomik, demografik, teknolojik ve kültürel etkenlerin sonucunda bir gereklilik olarak ortaya çıkan daire tipi konutlar, aynı efsunklükteki yapı arsasında tabakalaşması ile daha çok kişiye barınma olanağı sağlamış olduğundan önem kazandı.
Günümüzde daire, en fazlaca üretilen yapı türüdür ve bunun getirdiği bir sonuç olarak, gereklilik olarak günümüz de gelişimini sürdürmektedir.

Bölme Duvar Dayanma periyodu

Daire içerisinde kullanımı elde eden kişilerin amaçlarında oluşacak değişimler oranında şahsi tercihlere dayalı olarak bu süreç değişim göstermekle beraber en az 5 senelik bir süre zarfında kullanımı sağlanabilmektedir.

Bölme Duvar Nerelerde Kullanılır?

Dairenin tüm iç bölümlerinde tadilat işlemi yapılabilmekte olup, sıklıkla oturma odası ve yatak odası gibi bölümlerde kullanılmaktadır.

Bölme Duvar Riskleri

Dairenizde tadilatla birlikte değişimleri yaparken karşılaşabileceğiniz görülür veya görünmez birfazlaca risk unsurü bulunmaktadır. Bunlar;

Dairenin Boyanması esnasında;
Boya ve ahşap üzerinde kullanılan cilalar da uçucu naturel maddeler ihtiva eder. Solunum edildiğinde baş ağrısı, göz, burun ve boğaz hastalıklarına niçin olabilir. Boyaların içerisindeki çözücüler ve bir ekip uçucu doğal bileşikler sağlığa zararlı kimyasallar ihtiva eder. Boyalar kururken bu kimyasallar havaya karışır ve tarafımızdan solunum edilir. Bunlar akciğerler tarafınca emilip kan dolaşımına karışır. Baş ağrısı ve baş dönmesi yapabilir. Havalandırma olmayan bir odada uzun süre boya yapmış olursanız bayılmanıza bile neden olabilir. Göz, burun ve boğaz rahatsızlıkları da ortaya çıkabilir. Cilt üzerine bulaşan boya da alerjik döküntü şeklinde bir reaksiyona niçin olabilir. Ama bunu ciltten çıkarmak için kullanılan tinerin ciltte yaratabileceği hasar çok daha vahimdir, aklınızda bulunsun.

Duvardan Duvara Halı:
Duvardan duvara halılar yanmayı geciktirici madde içerebilir. Bromlu alev geciktiriciler bulundukları ortamda insanoğlu tarafınca solunabilir hatta ev tozu ile karışıp yemeklerinizin üzerine çökebilir. Yağda çözülebilir olduklarından vücuttan atılmaları zordur ve senelerce vücudumuzda kalabilir.
Ağartıcılar;
Çoğu ağartıcılar, küf ve kireç sökücüler sodyum hipoklorit isminda bir kimyasal içerir. Yüksek derecede yıpratıcıdır. Ifrazladığı zehirli gazlar; gözler, burun ve boğaz için zararlı olabilir. Ağartıcı ve amonyaklı maddeler içeren ürünleri aynı odada kullanmak çok tehlikelidir. Bu karışım boğaza ve akciğerlere hücum eden ölümcül bir gaz olan klorun açığa çıkmasına niçin olur.
Duvar Kağıdı Tutkalları:
Duvar kağıdı tutkalları küfü önlemek için mantar ilacı ihtiva eder, bu da bazı kişilerde deri problemlerini ve egzamayı tetikler. Ve cilt bir kere alerjik tepki gösterirse aynı ortama her maruz kaldığında bunu yeniden edecektir.

Bölme Duvar Sık Sorulan Sorular

 • sual:
  satın aldığım ürünün tadilatını yaptırabilir miyim?
  yanıt: aldığınız ürünün faturasını beyan ederek satıcıdan tadilat işlemlerini istek edebilirsiniz.
 • sual:
  Tadilat yapmış oldurma süresi ne kadardır?
  yanıt: sürem ürünlerinde tadilat süresi bulunmamaktadır. Dilediğiniz vakit mağazalardan tadilat yapmış oldurabilirsiniz.
 • sual:
  Tadilat fiyatları hakkında bilgi alabilir miyiz?
  yanıt:
  Tadilat sektöründe çeyrek asırlık tecrübemizle piyasa ortalamasında fiyat tekliflerimizi hazırlamaktayız. Tadilatın mevzusu ve m2 hesabına bakılırsa fiyatlarda değişiklik olmaktadır. Size en müsait fiyatı verebilmemiz için ücretsiz olarak yaptığımız yerinde keşif hizmeti vermekteyiz. Keşif hizmeti kesinlikle ücretsizdir. Mekanınızı yerinde analiz edilerek bütçeye en uygun projeler hazırlanmakta olup işinin ehli ustalar tarafınca daireniz baştan yapıtyor.

Bölme Duvar iyi mi Yapılır

AHŞAP TADİLAT:
Lake mutfak dolapları, renk alternatifleri ve estetik görünümlerinden dolayı tercih edilmektedir. Parlak ve mat lake malzemelerden üretilirler. Fiyatları laminat mutfaklara gore daha pahalı seyretmektedir. Araç-gereç boya içerdiğinden darbelerden etkilenir zira dikkatli kullanılmalıdır.
Islak bir bez ile rahatça temizlenebilir. Kullanılan lakenin kalitesi önemlidir. Kaliteli malzemede renk değişimi ve sararma olmayacaktır.

TESİSAT TADİLAT:
Başarılı bir tesisat için öncelikle detaylı bir projelendirme gereklidir. Elektrik döşemı döşemesinde temel prensip iç tesisatta kullanılan yalıtılmış iletkenlerdir. İletkenler alıcıların çekecekleri akıma bakılırsa tayin edilmelidir. Bu akımın iletken üzerinde oluşturacağı ısı dikkate alınmalıdır.
DAİRE DIŞ CEPHE TADİLAT:
Mantolama işlemine başlamadan önce uygulama yapılacak yüzey incelenmelidir. Bozuk yüzeyler tespit edilirse sıva sayeinde tamir edilmelidir. Yüzeyde bulunan boya kalıntıları temizlenmelidir. Yüzey nemden ve sudan arındırılmalıdır. Alt yapıdaki farklılıkları gidermek amacıyla, subasman profili izolasyon levhaları sabitlenmeden hemen önce yüzeyin en alt seviyesine boydan boya özel takozlar yardımıyla konumlandırılmalıdır.
YÜZEY TADİLAT:
Ahşap parke sağlıklı,uzun ömürlü,istenilen renkte cila yapılabilen naturel bir malzeme olduğundan tercih edilmektedir. Tamamen ahşaptan oluşmaktadır. Sistre edilerek bir çok kere cilalanabilir. Döşeme süresi öteki parke çeşitlerine oranla daha uzun ve zahmetlidir. Bununla birlikte öteki parke çeşitlerine gore en uzun ömürlü ve en dayanıklı parke çeşididir. Ahşap parkede zemin mutlaka şab ile düzeltilmelidir.

Bölme Duvar Video

 

Daire Tadilat Resimleri

 • Click to enlarge image Bolme.jpg
 • Click to enlarge image Salon-dekorasyon.jpg
 • Click to enlarge image alcipan6.jpg
 • Click to enlarge image alcipan7.jpg
 • Click to enlarge image alcipan_siva_4.jpg
 • Click to enlarge image alcipansasmatavan.jpg
 • Click to enlarge image alcipantavan8.jpg
 • Click to enlarge image alcipantv.jpg
 • Click to enlarge image odabolme.jpg
 • Click to enlarge image otel.JPG
 •  
View the embedded image gallery online at:
http://netboya.com/alcipan-bolme.html#sigProGalleriac122c03db3

 

 

Alçıpan Duvar Niş'leri

Niş, mimari yapılarda duvar içinde bırakılan oyuklara verilen addır.Binalardaki duvar süslemeleri arasında hem işlevsel hem de görsel olarak önemli bir yere sahip olan niş, çok eski zamanlardan beri kullanılagelen mimaalçıpanri bir öğedir. Eskiden kandil ya da yakılan meşalelerin yeri olarak açılmış; kiliselerde ya da saraylarda, heykeller bu oyukların içine yerleştirilmiştir.

Alçıpan Galeri İçin Tıklayın

Alçıpan Hakkında Bilmeniz Gerek 10 Şey

İnşaat sektörüne özellikle duvar sisitemlerine inanılmaz bir değişiklik katan alçıpan hayatın her alanında karşımıza çıkmaya başladı. Öncelikle alçıpanın ne oldğunu bilmeyenlere ve unutuanlara küçük bir hatırlatma yapalım.Alçıpan bina duvarlarında ve hane tavanlarındada düzgün bir yüzey oluşturmak hedefi ile inşaat sektöründe en çok tercih edilen özel terbiye edilmiş alçı ve diğer organik lif katılmış ve bazen veya iki yüzü karton ile kaplı sıkıştırılmış hafif levhalara verdiğimiz isimdir.İşte alıçapan  duvar ve alçıpan hakkında bilmeniz gereken 10 şey.

 • Seçimlerinize Dikkat! Her alçıpan aynı değildir. bazı sadece kartonla bazısı lif ile güçlendirilmiştir. Siz uygulama amacına göre bu tercihi oluşturunuz. Çünkü yanlış tercih alçıpanın ömrünü kısaltır.
 • Dar mekanlarda alçıpan kullanmaktan uzak durun. Alçıpan doğal olarak dar mekanı daha çok daraltacak ve buda iç dünyanıza yansıyacaktır. Be sebeple alçıpanı geniş mekanlarda ve yüksek tavanarda tercih edin.

Vikipedi Özgür Ansiklopedide Alçıpan Bilgisi

Vikipedi Özgür Ansiklopedide Alçıpan hakkında hergün yüzlerce kişi bilgi ediniyor. Aslında Vikipedi Özgür Ansiklopediye yer yer bizde müdehale etmeye çalışıyor ve bazı bilgiler eklemeyalçıpan uygulamad kullanılan matkape gayret ediyoruz. İşte sizler için alçıpan hakkında son bilgileri değerlendirip web sitemizde yayına aldık. Sormak istediğinzi herhangi bir şey varsa lütfen çekinmeden iletiniz.

Alçı Levha. Duvar veya asma tavan yapımında kullanılmak üzere alçıdan imal edilmiş iki tarafı kâğıt kaplı olan levha, genel adıyla kartonlu alçı levha.
Hafif, yangına dayanıklı, ses yalıtkanlığı iyi bir malzeme olan alçı levha, istenilen biçimi alabilirliği, kolay ve çabuk uygulanabilirliği gibi nedenler ile inşaat ve dekorasyon işlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

 

Alçıpan Sistemleri

Alçıpan' ın ph değeri insan vücuduyla aynıdır; bakteri üretmez. Alçıpan bölme yangına dayanıklıdır. Tek kaplama yapılarak oluşturulan 7.5cm genişliğindeki en basit Alçıpan bölme duvar, yangına 30dk. dayanıklıdır. Alçıpan Bölme esnektir. Deprem sarsıntılarında esneyebilen yapısı sayesinde patlamaz ve yıkılmaz.Alçıpan Bölme hafiftir, 1m boyaya hazır Alçıpan bölme duvar tuğla duvardan 9 kat daha hafiftir. Bu depremden daha az etkilenmesi anlamına gelmektedir.Alçıpan bölme mükemmel ses ve ısı yalıtımı sağlar, istediğiniz yalıtım değerlerini söyleyin, size en uygun Alçıpan Sistemi'ni önerelim! Alçıpan Bölme ile eviniz nefes alır. Alçıpan içerisinde bulunan su moleküllerini bulunduğu ortamın nemi azaldığında ortama geri verir, ortamdaki nem fazlalaştığında kendi bünyesine hapseder, kısacası ortamın nemini dengeler.Alçıpan Bölme Duvarlar yer kaybına yol açmaz; minimum 7.5 cm duvar kalınlığı ile düzgün bir alçıpan bölme elde edersiniz.

Alçıpan bölme ile oluşturduğunuz bir duvarı istediğiniz zaman kolaylıkla demonte edebilir, böylece mekanınızı genişletebilir veya küçültebilirsiniz.Hızlı ve kolay montaj sayesinde işçilikten ve zamandan tasarruf edersiniz.


Zamanınız olduğunda tanışmak için sizi ofisimize bekliyoruz...

Bölme Duvar
Devamı +

Bölme Duvar

Bölme duvar ve Ofis Bölme Uygulamaları

Kartonpiyer
Devamı +

Kartonpiyer

Kartonpiyer ve Stropiyer uygulamaları.

Fayans
Devamı +

Fayans

Fayans uygulamaları.fayans zemin ve duvarlar.

Duvar Kağıdı
Devamı +

Duvar Kağıdı

Duvar Kağıdı Kaplama ve Uygulamaları

Cam Tekstil
Devamı +

Cam Tekstil

Cam Tekstili Kaplamalar ve Uygulamaları

Stropiyer
Devamı +

Stropiyer

Stropiyer Tavan ve Duvar Uygulamaları

TOP